Savivaldos diena mokykloje

Už lango aušta auksinis spalio rytas... Ši diena mokykloje neįprasta. Savivaldos diena – viena įdomiausių ir laukiamų švenčių, nes pamokas veda ne tik dešimtos klasės mokiniai, bet ir tėveliai. Naujai „iškeptai“ administracijai bei mokytojams – tėvams – buvo truputį neramu, todėl mokyklos direktorė Danutė Petkienė tarė keletą padrąsinančių žodžių naujiems mokytojams bei palaimino šios dienos darbus.

Šiais metais mokyklos vadovo pareigos vienai dienai buvo patikėtos dešimtos klasės mokiniui Rinaldui Daujotui. Nuskambėjus skambučiui, mokiniai, tėvai - mokytojai nuskubėjo į pamokas. Jie, ypač mokiniai, džiaugsmingai laukė tos minutės, kai galės atsisėsti į mokytojo kėdę bei patirti naujų įspūdžių...O naujoji mokyklos administracija nesėdėjo be darbo – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Donata Daudaravičiūtė (dešimtos klasės mokinė) turėjo patikrinti, ar mokiniai nevėluoja į pamokas, ar mokytojai teisingai atlieka savo darbą.

Priešmokyklinio ugdymo grupėje pamokėles vedė Aldas Antanavičius (10 klasė). Pradinėse klasėse improvizuotas pamokas vedė mamytės: Vilma Baniulienė (pirmoje klsėje), Vaida Šivickienė (trečioje klasėje), dešimtos klasės mokinės Lina Savickaitė ir Evelina Judvitytė. Lietuvių kalbos, matematikos, geografijos, istorijos, gamtos, muzikos,dailės, kūno kultūros pamokas 5 – 9 klasėse vedė tėvai: Vilija Jakovlevienė. Vanda Kusinienė, Darius Antanavičius, Dalia Skurdelienė, Jurgita Daujotienė, Skaidrė Atstopienė. Pamokos buvo nuotaikingos, judrios bei triukšmingos. Naujieji mokytojai pateikė įvairiausių užduočių: mokiniams reikėjo dainuoti, rašyti rašinį, piešti, lipdyti, atsakyti į klausimus, išspręsti galvosūkius. Po pamokų naujieji mokytojai šluostėsi prakaitą: tokių judrių ir nesuvaldomų, bet žingeidžių mokinių dar neturėjo.

Pamokos baigtos. Tačiau liko pagrindinis šventės akcentas – sveikinimas tikriesiems mokytojams. Sveikinimo ir padėkos žodį mokiniams bei tėvams tarė mokyklos direktorė Danutė Petkienė. Dešimtokai mokytojams padovanojo video sveikinimą,negailėjo nuoširdžių  žodžių ir palinkėjimų. Mokytojams skambėjo lyriška ir jausminga mergaičių ansamblio daina (vadovė Ramutė Majauskienė), įteiktas ir padėkos ženklas – rožės žiedas. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė mokyklos tarybos atstovės Vilija Jakovlevienė ir Janina Petkienė. Pasigrožėti rudenininės puokštės kompozicija „Tau, mokytojau“ kvietė mokytoja, mokyklos tarybos narė Modesta Purienė. Mokyklos koridoriuje buvo iškabinti mokinių piešti mokytojų portretai.

Malonu buvo girdėti, kad Mokytojas – žmogus savyje talpinantis daug skirtingų dalykų: humoro jausmą, tikrumą, reiklumą, pastabumą, nuoširdumą, paprastumą, gebėjimą suprasti, padėti ir atleisti.

Mes, mokyklos mokytojai, mokiniai džiaugiamės, kad sulaukėme tiek daug geranoriškai nusiteikusių, išradingų tėvelių ir mamyčių. Nuoširdus Jiems AČIŪ...

Mokyklos tarybos pirmininkė Idilija Labenskienė