Į SUSITIKIMĄ SU ISTORIJA

Trečiadienį mokykloje apsilankė „gyvas partizanas“ Aurimas – Salantų atkuriamosios istorijos klubo įkūrėjas ir lektorius. Autorius mūsų mokyklos mokiniams ir mokytojams pristatė edukaciją ,,Miško brolių takais“ Aurimas pagrindine siužetine linija pasirinko savo senelio, dėdės, pačių liudininkų pasakojimus bei atsiminimus. Žodinę įtaigą sustiprino atvežti tikri aštuonių dešimtmečių senumo daiktai, priemonės, nuotraukos – tuomečiai liudininkai. Partizaninis karas, Lietuvoje vykęs 1944–53 metais, yra vertinamas kaip tautos pasipriešinimo sovietinei okupacijai epas.

Mokiniai susidomėję klausėsi iliustratyvaus ir gyvo pasakojimo, kartu su lektoriumi prisiminė istorinius įvykius, terminus, sužinojo įdomių, vadovėliuose neaprašomų dalykų. Įdomiausia dalis buvo sutartinais, bei suprantamais gestais, aktyvumu ir žingeidumu pasireiškusi artefaktų apžiūra, jų pritaikymas sau, net užuosti kvapai. Nedas, Dinas, Rosvaldas, Domantas, Eimantas ,,apsiginklavo“ kalašnikovo automatu, matavosi partizanų dėvėtus kitelius, kepures su lietuviškais atpažinimo ženklais, kiti apžiūrėjo net ,,smetonišką“ Lietuvą menančius įvairius daiktinius liudininkus. Lektorius Aurimas papasakojo beveik kiekvieno pristatomo daikto istoriją, kaip pastarieji buvo surasti ir išsaugoti. Ypatinga pasirodė ir kone 8 dešimtmečius išsilaikiusi trispalvė ,vokiška spausdinimo mašinėlė, 1944 - 49 metais dalyraščiu rašytas partizano dienoraštis, tarsi gyvas žmogus pasakojantis tuomečių ,,miško brolių“ gyvenimo takus, kelius ar akivarus. Edukacija buvo ne tik interaktyvi, bet ir žingeidi, nes mokiniai ,atsakinėjo ir į lektoriaus klausimus iš istorijos, diskutavo ir reiškė savo nuomonę. Atsakinėjo ir Erika, ir Andrėja, ir Rosvaldas, ir Domantas.

Tikimės, kad aktyvus ir įtraukiantis mokymasis padės mokiniams prasmingai įgyti žinių, ir būti atsakingais istoriją bei pilietiškumą suvokiančiais, mąstančiais žmonėmis.