Įspūdinga išvyka

Birželio 14 dieną 5-7 klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę į Šiaulius. Kelionės tikslas buvo – aplankyti Chaimo Frenkelio vilą, Geležinkelio muziejų ir Katinų muziejų.

Chaimo Frenkelio viloje įvyko dvi edukacijos: pirmoji „Kaip atsiranda popierius?“ ir antroji „Dvaro istorijos, dvaro mada ir gyvensena“.

Mokiniai žiūrėjo filmą apie popieriaus atsiradimo istoriją. Po to aplankėme popieriaus restauravimo dirbtuves. Vaikai patys išbandė kaip pasigaminti popierių, restauravo laikraščius.

Ypač nuostabi buvo antroji edukacija „Dvaro istorijos“. Dvaro vila apsupo prabanga, aukštuomenės gyvenimu. Aplankėme įspūdingą biblioteką, Portretų galeriją, Geltonąją, Žaliąją svetaines. Labai įdomus buvo gido pasakojimas apie to meto aukštuomenės gyvenimą, madas. Matavomės skrybėles, mokėmės vėduoklių paslapčių, o berniukai mokėsi užsirišti kaklaskarę.

Paskui vykome į Geležinkelio muziejų. Ten matėme senoviškus traukinius, lipome į vagoną, bandėme įsigyti ir pasižymėti kelionės bilietą senoviniu žymekliu.

Kelionės pabaigoje mūsų laukė švelniųjų pūkuotų gyvūnų – Katinų muziejus. Susipažinome su muziejaus direktoriumi-katinu Perlu ir kitomis trimis katėmis, kurios ten gyvena. Surinkta tikrai įspūdinga kolekcija stiklinių, keramikinių, medinių, prabangių katinų statulėlių, parvežtų iš įvairių pasaulio šalių. Dar aplankėme mažąjį zoologijos sodą, kuriame gyvena papūgos: dvi kalbančios, viena vis šaukė „mama“, „baba“, „labas“. Matėme iguaną, žaltį, varles. Įdomu ir net baugu buvo stebėti vaizdus per 3 D akinius.

Mokiniams edukacinės programos patiko, sužinojo daug naujo ir įdomaus. Grįžo pavargę, bet laimingi, kupini naujų įspūdžių.

7 klasė mokinė Raminta Cirtautaitė ir lydinčioji mokytoja Idilija Labenskienė