Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Laikas į šiandieną atiteka iš nematomų tolių. Galima gyventi ir nejausti jo tekėjimo. Galima manyti, kad viskas prasidėjo mumis ir viskas su mumis baigsis. Tačiau kiekviena diena bus žymiai spalvingesnė, gilesnė, jei žinosime, kas į ją atiteka, kokios nematomos požeminės upės atplukdo praeitin nugramzdinusius įvykius, sukaktis, faktus ir žmones... Iš 1991 metų sausio 13 –osios atiteka laiko upė į šiandien dieną...

Dabar... Kiekvienas pagalvokim mintyse,
Ar mes verti aukos, vardu gyvybė, kurią sudėjo Lietuvos gynėjai.
Ant Laisvės aukuro, tą baisią sausio 13 – osios naktį.
Prieš tankus rankom tuščiomis stovėję,
Mirties, kančios ir skausmo nepabūgę?

2022 m. sausio 13 – oji Šiaulių rajono Drąsučių mokykloje buvo kitoje: tylūs koridoriai, nesigirdėjo vaikų klegesio, tik languose matėsi žvakių liepsnelės. Šiais metais ir vėl negalėjome visi vieningai šios datos paminėti mokykloje. Pailgintos ugdymo grupės mokytoja Inga Jonuškienė pakvietė visus prisijungti į pilietinę akcija nuotoliniu būdu.

Pailgintos grupės mokytoja

Inga Jonuškienė