„ATMINTIES KELIAS 2021“

Šiemet Lietuvoje minimos Holokausto 80-osios metinės, todėl vykdomas nacionalinis projektas „Atminties kelias 1941–2021“ keliauja per miestus ir miestelius.

Rugsėjo 23-ioji diena Lietuvoje žymi ir 78 metų atkarpą, žyminčią „Galutinio sprendimo" akciją.

Šią dieną Vilniuje hitlerininkai sunaikino įkurtą žydų getą, kartu su tūkstančiais vyrų, moterų ir vaikų. Neaplenkė karo žiaurumai ir mūsų krašto. Padarbų miške, dar 1941 m. liepos 20–21 dienomis, vadovaujami esesininkų, vietos pagalbininkai, sušaudė apie 180 vyrų. Šiai dienai pažymėti, ne pirmi metai mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja akcijoje „Atminties kelias" kurios metu prisimenama žydų tautos tragedija – SHOAH – holokaustas. KURSHAN taip žydų tautybės žmonės vadino Kuršėnus, aplinkinių teritorijų centrą. Tokius pavadinimus mokiniai užrašė ir ant lauko akmenų, nupieštų plakatų. Riedulių atminimo ženklai papildė paminklinę vietą. Autobusu vykome į Kuršėnus, kur dabartinėje L. Ivinskio aikštėje, buvo renkami žydų tautybės žmonės, net ir kapo kasėjai, vėliau nuvežti į Padarbų mišką, kur ir įvyko ši egzekucija. Keletą šimtų metrų atstumą septintokai, aštuntokai, ir dešimtokai pražygiavo pėstute, tarsi pajusti ir suprasti, ką mąstė ir jautė myriop varomi mūsų kaimynai žydai. Mokiniai apžiūrėjo atminties vietą, padėjo akmenų logogramą, savo pieštus plakatus.

Dėkoju visiems mokiniams ir darbuotojui Jonui, savo geranoriškumu prisidėjusiems Nedai, Kamilei, Rokui, Nedui, Andrėjai, Ramintai, Edvinui , Vainiui.