SAVIVALDOS DIENA MOKYKLOJE

Pirmąjį spalio penktadienį mokykloje paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Šventę organizavo dešimtokai ir mokyklos taryba. Tą dieną vyravo itin šventiška nuotaika: papuoštos klasės, meilios mokinių ir mokytojų šypsenos žadėjo įdomią dieną... Viskas atrodė netradiciškai.

Į dešimtokų rankas buvo perduotas ugdymo procesas. Jie tapo pavaduotojais, mokytojais laikinai einančiais pareigas. Turėjome ir naują mokyklos direktorių. Pilni entuziazmo naujieji mokytojai skubėjo į klases vesti pamokų. Jie iš anksto buvo suderinę su tikraisiais mokytojais pamokų temas, užduotis. Tačiau, reikia pastebėti, kad įvykdyti savo pamokų tikslus, jiems sekėsi sunkokai, moksleiviai nenorėjo klausyti naujųjų mokytojų, buvo sunku sudominti darbu. Lengva tikrai nebuvo. Laikinai einantys pareigas mokytojai turėjo kaip reikiant paplušėti...

Dešimtokai ir mokytojai nekantriai laukė trečiosios pamokos. Suskambėjus skambučiui dešimtokai vedė pamoką tikriesiems mokytojams. Mokytojai turėjo progą prisiminti mokyklos laikus. Pamokos metu jie galėjo pademonstruoti sumanumą, žinias, piešimo įgūdžius. Paklausti, kaip sekėsi dirbti su mokytojais, l. e. pareigas mokytojai atsakė, kad visi buvo labai aktyvūs ir elgėsi kaip tikri mokiniai: šmaikščiai atsakinėjo į klausimus, konkuravo tarpusavyje ir netgi buvo triukšmingi.

Tos kelios valandos tikrai neprailgo nei mokiniams, nei mokytojams. Po pamokų tikrųjų mokytojų laukė gražiausi sveikinimai, šilčiausi žodžiai ir gėlių žiedai. Mokytojus sveikino ne tik dešimtokai, bet ir mokyklos tarybos narė, bendruomenės pirmininkė Skaidrė Atstopienė, mokyklos bibliotekininkė Laima Jucaitė.

Savivaldos diena praėjo sėkmingai. Direktorės pavaduotoja ugdymui Liuda Bakanauskienė negailėjo gerų žodžių mokiniams už jų atliktą darbą, o mokiniai vienbalsiai nutarė, kad mokytojo darbas nėra lengvas. Atsidėkodami už šventę mokytojai ir mokyklos taryba pakvietė visus pasivaišinti vieno kąsnio sumuštiniais, o dešimtokai vaišino gardžiu pyragu.

Buvo be galo linksma, tikrai neįprasta diena, mums mokytojams. Dėkojame mokiniams, dovanojusiems mums šventę, ir linkime, kad jų kūrybiškumas, išradingumas, entuziazmas ir žinios atsiskleistų kiekvienoje pamokoje.

• SAM_3274
  • SAM_3281